Swobodny wybór lekarza i placówki

0 Comments


Swobodny wybór lekarza i placówki

Ubezpieczony może korzystać (bezgotówkowo) z sieci ok. 1300 prywatnych placówek gwarantujących wysoki poziom świadczonych usług medycznych. Nie trzeba deklarować chęci korzystania z konkretnej placówki. Można korzystać z wielu – w zależności od potrzeb i miejsca pobytu.

W trosce o naszego Klienta oferujemy również otwartą sieć placówek medycznych (tzn. możliwość korzystania z dowolnej placówki lub lekarza na zasadzie refundacji). Dzięki temu Ubezpieczeni mogą kontynuować leczenie u dotychczasowego lekarza lub w placówce medycznej niewspółpracującej z Allianz.

Refundacja kosztów świadczeń zdrowotnych

Jeżeli Ubezpieczony skorzystał z otwartej sieci placówek medycznych, Allianz zwraca koszty świadczeń zdrowotnych maksymalnie do wysokości określonej w cenniku refundacyjnym na podstawie:

  • pisemnego zgłoszenia roszczenia na formularzu Allianz (wniosku refundacyjnym dostępnym na stronie www.allianz.pl );
  • dowodów poniesionych kosztów;
  • kserokopii skierowania lekarskiego w przypadku świadczeń zdrowotnych wymagających zgodnie z umową skierowania lekarskiego.

Szeroki zakres umów dodatkowych

Rehabilitacja

Sytuacje losowe nie dają się przewidzieć, możesz jednak zabezpieczyć się na wypadek ich wystąpienia. Z umową dodatkową z zakresu rehabilitacji medycznej masz pewność, że w razie potrzeby to my zorganizujemy i pokryjemy za Ciebie koszty aż 30 zabiegów. Dzięki nim szybciej będziesz mógł wrócić do formy i dotychczasowego trybu życia. Umowa obejmuje:  zabiegi z zakresu kinezyterapii (m.in. ćwiczenia instruktażowe, ogólnousprawniające, indywidualne czynne),  zabiegi z zakresu fizykoterapii (m.in. galwanizację, jonoforezę, fonoforezę, krioterapię, elektrostymulację),  ustalenie planu rehabilitacyjnego.

Leczenie Ubezpieczonego w szpitalu w następstwie wypadku lub choroby

Sytuacje, w których potrzebne jest leczenie w szpitalu wcale nie należą do rzadkości. Gdy taka konieczność pojawia się niespodziewanie, wtedy z dnia na dzień musimy zmienić sposób funkcjonowania całej rodziny. A to w wielu przypadkach wymaga dodatkowych funduszy.

Z umową dodatkową zapewniamy wypłatę dziennego świadczenia za nieprzerwany pobyt w szpitalu związany z chorobą, wypadkiem i porodem. Wypłacimy aż za 180 dni pobytu w szpitalu. W sytuacji gdy pobyt w szpitalu trwa nieprzerwanie 180 dni, Allianz wypłaca świadczenie w podwójnej wysokości! Wypłata świadczenia następuje od pierwszego dnia pobytu, pod warunkiem, że pobyt w szpitalu trwał nieprzerwanie, co najmniej: 1 dzień – jeżeli był spowodowany wypadkiem; 4 dni – jeżeli był spowodowany chorobą; 7 dni – jeżeli związany był z ciążą lub był spowodowany odbytym porodem.

Zwrot kosztów zakupu leków po leczeniu w szpitalu

Nasze ubezpieczenie to również wsparcie finansowe po przebytym leczeniu w szpitalu. Gwarantujemy zwrot kosztów leków, które zlecił lekarz po wypisie ze szpitala. Takie wsparcie będzie należne aż przez 6 miesięcy od dnia wypisu ze szpitala. Dzięki tej umowie dodatkowej możesz odzyskać aż 1000 zł w odniesieniu do jednego zdarzenia.

Stomatologia

Koszty leczenia stomatologicznego dotykają każdego z nas. Z umową leczenia stomatologicznego masz pewność, że w razie potrzeby zorganizujemy i pokryjemy koszty leczenia we współpracujących z nami placówkach medycznych. Umowa obejmuje zarówno stomatologię zachowawczą, diagnostykę rentgenowską, jak i chirurgię stomatologiczną. Bezgotówkowy dostęp do usług stomatologicznych pozwala zaplanować leczenie i uniknąć nieprzyjemnych komplikacji związanych z problemem stomatologicznym.

Stomatologia refundacyjna

Dzięki tej umowie dodatkowej gwarantujemy możliwość leczenia stomatologicznego w dowolnej placówce stomatologicznej na terenie całego kraju. Wybierając tę opcję ubezpieczenia będziemy współuczestniczyli w finansowaniu Twojego leczenia stomatologicznego – refundujemy 30% wydatków z tym związanych. Zwracamy do 1000 zł w ciągu 12 miesięcznych okresów ochrony.  Nasza umowa obejmuje zarówno stomatologię zachowawczą, diagnostykę rentgenowską, jak i chirurgię stomatologiczną.

Chirurgia jednego dnia

Allianz zadba również o komfort leczenia w sytuacji, kiedy okaże się, że konieczne jest wykonanie zabiegu z zakresu chirurgii jednego dnia. Dzięki nam nie trzeba martwić się o długi czas oczekiwania na termin zabiegu.  Zwrócimy koszty Twojego leczenia nawet do 5000 zł w ciągu roku. Jednorazowy zwrot kosztów leczenia z tytułu wystąpienia jednego zdarzenia ubezpieczeniowego może wynieść 3000 zł. Lista zabiegów, za które zrefundujemy koszty zabiegów, to aż 70 pozycji. Są to m.in.: operacje przepuklin, torbieli, żylaków, wyrostka robaczkowego, stawów czy też zabiegi z zakresu okulistyki.

Skróceniu czasu oczekiwania na zabieg, zmniejszenie stresu, skrócenie pobytu w szpitalu to zalety, które dostrzeżesz gdybyś potrzebował pilnej operacji.

 

Related Post

ubezpieczenie pracy za granicą

Pracujesz zagranicąPracujesz zagranicą

0 Comments


Pracujesz zagranicą – ubezpiecz się , Szczególnie polecamy dla osób pracujących na terenie Niemiec! – rynek pracy Otwarty! Ubezpieczenie wyjazdów do pracy, służbowych czy rodzinnych. Ubezpieczenie kosztów leczenia dla osób pracujących

Dla RodzinyDla Rodziny

0 Comments


Pakiet Bezpieczne Życie Dla Rodziny Pomożemy finansowo, m.in. jeśli: • zdarzy się wypadek, w wyniku którego doznasz uszczerbku na zdrowiu, • zajdzie konieczność leczenia w szpitalu,ę • poważnie zachorujesz Ty

Nowe umowyNowe umowy

0 Comments


Nowe umowy dodatkowe dostępne w polisach ULTR – Plan na dziś i jutro, Od 7 września 2015 dostępne są nowe umowy dodatkowe rozszerzające zakres ochrony o : Rentę miesięczną w razie