Sprzedałeś samochód

0 Comments


Sprzedałeś samochód !

Pamiętaj, że sprzedający ma obowiązek powiadomić ubezpieczyciela o sprzedaży samochodu w ciągu 14 dni.
W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC przez nabywcę zwrot niewykorzystanej składki należy się poprzedniemu właścicielowi auta, który zapłacił za ubezpieczenie, ale to nie ty wypowiadasz umowę tylko kupujący.
Polisę przejętą wraz z autem kupujący może wypowiedzieć w dowolnej chwili.

Decyduje data stempla pocztowego lub data dostarczenia ubezpieczycielowi wypowiedzenia, w wielu firmach kupujący może wysłać wypowiedzenie jako załącznik do formularza on-line, lub do poczty e-mail. Pamiętaj również o tym, że niektóre firmy mimo to będą wymagały od kupującego oryginału wypowiedzenia.

Ważne!

Ubezpieczyciel może, ale nie musi, ponownie przeliczyć należną składkę w przypadku, gdy samochód zmienia właściciela.
Jeśli decydujecie się zachować polisę OC dodaną do auta, zapytajcie ubezpieczyciela o warunki.

Jeśli kupujesz samochód bez ważnej polisy OC, musisz ją kupić jeszcze w tym samym dniu, koniecznie przed rozpoczęciem jazdy!

Natomiast, w przypadku gdy przekazana przez sprzedawcę polisa OC nie jest opłacona w całości, obowiązek zapłaty pozostałych rat dotyczy solidarnie poprzedniego i nowego właściciela. W chwili powiadomienia ubezpieczyciela o zbyciu auta obowiązek ten spada na nabywcę.

Kupiłeś samochód !

Również masz obowiązek zgłoszenia do obecnego ubezpieczyciela faktu zakupu, masz prawo wypowiedzieć umowę OC poprzedniego właściciela w każdym czasie, lub przepisać umowę na siebie. Jeżeli kupiony samochód posiadał ubezpieczenie AC to nie przechodzi ono z automatu na nowo nabywcę więc jeżeli zależy Ci na ubezpieczeniu autocasco to musisz takie wykupić samodzielnie.

 

Related Post

to ty decydujeszto ty decydujesz

0 Comments


to ty decydujesz kiedy zaczniesz, ale im szybciej tym lepiej i taniej To ty decydujesz, czy jest to dobre określenie, oczywiście, że tak. Decyzja o zakupie ubezpieczenia zależy zawsze od

Dla CiebieDla Ciebie

0 Comments


Pakiet Bezpieczne Życie Pomożemy finansowo, m.in. jeśli: • zdarzy się wypadek, w wyniku którego doznasz uszczerbku na zdrowiu,  • zajdzie konieczność leczenia w szpitalu,  • poważnie zachorujesz i będą Ci