inwestycja w pracownika

inwestycja w pracownika

Inwestycja w Pracownika

Efektywność pracy a ubezpieczenia pracownicze.

Czy dobrze postrzegany pracodawca ma wpływ na zwiększenie efektywności Swoich Pracowników.

Oczywiście, że tak w firmach które prowadzą rozbudowane programy dla Pracowników procentuje takie rozwiązanie, pracownik wiedząc, że nie musi się martwić czy uda mu się zarejestrować do lekarza a co dopiero lekarza specjalisty jest spokojniejszy i bardziej wydajny. Właściciele firm z reguły nie znają tego problemu, gdyż korzystają z prywatnej opieki medycznej.

Zastanów się czy, Ty jako właściciel masz czas na rejestrowanie się do lekarza a potem oczekiwanie na wizytę u specjalisty kilka miesięcy ? Oczywiście, że nie ! A może sprawdź jak to działa, zarejestruj się do lekarza pierwszego kontaktu i stań rano w kolejce, jak masz szczęście to załatwisz to w godzinę może dwie, ale czy uda Ci się to w sezonie panoszenia się grypy ? Szczerze powiedziawszy sam doświadczyłem tego zagadnienia, wcześniej nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy, gdyż prywatna opieka medyczna jest w zasięgu ręki, ale trzeba samemu się przekonać jak to jest.

Postaw się w miejscu Swojego pracownika, czy on ma głowę do wydajnej pracy, gdy zastanawia się nad tym czy uda mu się zarejestrować do lekarza pierwszego kontaktu, a co dopiero gdy będzie potrzebna wizyta u lekarza specjalisty. Lekarz pierwszego kontaktu oczywiście jest dostępny z dnia na dzień, jeżeli nie uda się zarejestrować rano jest opcja na popołudnie, ale lekarz specjalista ? A może jednak inwestycja w Pracownika ?

Rozmawiając w przychodni z przypadkowo spotkanymi osobami o tym ile czekają na wizytę to odpowiedzi były różne, jedni mówili, że dwa trzy dni ale na przykład do kardiologa już od miesiąca.

Właśnie ile trzeba czekać i ile dni zwolnienia musi wykorzystać pracownik ?

Z tym pytaniem pozostawiam Was samych, ja nie znam odpowiedzi. To jest zadanie dla Właściciela małej  firmy lub Dyrektora Personalnego większej. Zastanów się czy warto inwestować w Pracownika ?

Jestem do Państwa dyspozycji, proponuję rozwiązania dla firm od 5 osób, czyli dostęp do prywatnej służby zdrowia. Zapraszam Dariusz Kasica tel. 604 610 748

 

 

Tagged with: , ,