dlaczego OC jest takie ważne

Dlaczego OC jest takie ważne,

z pytaniem dlaczego OC jest takie ważne spotykam się często, klienci mówią nawet a po co mu Odpowiedzialność Cywilna, przecież on nic nikomu nie zrobi 🙂

Szukałem wizualnych przykładów szczególnie dla klientów mieszkających na parterze, bo o ile łatwiej jest wytłumaczyć klientowi, że może zalać sąsiada – sąsiadów na dole to trudniej wytłumaczyć, za co będzie odpowiadał w wyniku pożaru.

Przykładów jest wiele a oto jeden z nich :

Załączony przykład jest tylko jednym z wielu, szkoda niestety jest tu bardzo duża, więc Odpowiedzialność Cywilna powinna być na wysoką kwotę, nie można lekceważyć tego ubezpieczenia, aby do końca życia nie spłacać za szkodę, która spowodowała straty osób trzecich.

Coraz częściej zdarzają się odszkodowania z Odpowiedzialności Cywilnej, gdyż rośnie świadomość społeczeństwa w tym zakresie, więc według mnie jest to dosłownie obowiązek posiadania takiego.

Samodzielne OC z sumą ubezpieczenia 100 000 PLN zaczyna się od 80 PLN za rok, a jak jest dokupowane z ubezpieczeniem domu lub mieszkania to nawet 30 PLN, oczywiście polecam wyższe sumy ubezpieczenia , ale jeżeli nie jesteście przekonani to chociaż te 100 tys.

 

Tagi: , ,